Пройшло 1,5 року, які багато в чому стали вирішальними. Слова потрібно було підтвердити ділом.
Cпочатку Київ був не в самому кращому положенні, застарілий і невідповідаючий стандартам турнірів рівня Чемпіонату Європи НСК «Олимпийский». Будівництво перед стадіоном торгівельного центру «Троицкий» що перешкоджає безпечній евакуації глядачів після матчу. А головне, не було стратегії, яка є запорукою успіху.
Спочатку вирішили будувати новий стадіон на території іподрому, іподром не підійшов, знайшли територію танкоремонтного заводу. Невирішеність продовжилася до січня 2008 року, поки уряд не затвердив план першочергових і невідкладних заходів підготовки до Євро. Оргкомітет очолила Юлія Тимошенко, її замом став Григорій Суркіс.
У березні 2008 року нарешті почали зносити будівництво перед стадіоном. Робилося це дуже повільно, забудовник ТОВ «Юджин» всіляко затягував процес. Як заявив тоді Григорій Суркіс: «Нажаль, недобросовісний забудовник ігнорує національні інтереси, якими є проведення «Євро-2012» у нашій країні».
Час йшов а ситуація не змінювалась. Дійшло навіть до того, що громадськи захисники «Олімпійського» збиралися розвалити будівництво біля стадіону кувалдами.
У квітні 2008 року був затверджений проект тайваньської компанії по реконструкції НСК. Але йшли місяці, а розвитку не було. 25 червня тимчасова робоча група з питаннь оцінки реконструкції НСК "Олімпійський" відмовилася від співпраці з тайваньською компанією.
Криза посилювалася, часу вже не було. УЄФА неодноразово робило зауваження. Необхідно було міняти підхід і значно прискорюватися.
Зміни не змусили себе чекати. Спочатку, була підписана умгода на виконання робіт по реконструкції стадіону з німецьким архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und Partner. Компанія відома як проектант Олімпійського стадіону в Берліні.
Після цього необхідно було налагодити механізм управління процесом реконструкції. Задіяти менеджерів і фахівців, здатних професійно і швидко управляти процесом підготовки стадіону до Євро.
Необхідність таких кадрових змін була вже неминуча і все це розуміли. Тому 7 жовтня наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту на посаду виконуючого обов'язки генерального директора державного підприємства НСК "Олімпійський" був призначений Дмитро Чернявський, менеджер володіє досвідом роботи на керівних постах в західних і російських компаніях, а останнім часом - член ради директорів інвестиційної компанії Аврора Капітал.
Будучи прихильником сучасного західного менеджменту Дмитро Чернявський насамперед направив зусилля на побудову ефективних робочих процесів, а також на створення і організацію роботи спеціального структурного підрозділу - Дирекції по будівництву і реконструкції, що повинна дозволити центральній спортивній арені України максимально швидко вийти з кризисного періоду і провести реконструкцію стадіону чітко відповідно до затвердженого урядом і погодженим з експертами УЄФА графіком.
Безумовно, швидківсть і злагоджена робота наших і німецьких професіоналів повинна була дати позитивний результат. Всі ми сподівалися на це.
Результати цієї роботи не змусили себе чекати. Уповільнений демонтаж «Троїцького» був форсований і завершений 14 жовтня. 29 жовтня містобудівна рада Києва схвалила розроблене архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und parthne техніко-економічне обгрунтування реконструкції НСК. 12 листопада, планується затвердження ТЕО на засіданні Кабміну.
В даний момент ми бачимо, що реконструкція НСК Олімпійський перейшла в якісно нову фазу розвитку. Рішучі дії всіх учасників процесу вселяють оптимізм. Роботи йдуть з випередженням графіка.
Якщо так і продовжуватиметься, то ні у кого не залишиться сумнівів, фінал Євро ми побачимо на новому красені Олімпійському. Прихильники спорту отримають сучасний спортивний комплекс, що відповідає всім світовим стандартам. А всі кияни – оновлену європейську столицю.