""  


Четвер, 25.04.2024, 00:00

Вітаю Вас Кузміч | RSS



Ласкаво просимо на сайт "Футбол на Чернігівщині!Сайт розкаже вам,про футбол нашого регіону...




Меню сайту





Випадкове фото 




Наше опитування

Як Вам новий дизайн сайту?
Всього відповідей: 369

  • Обговорити на форумі

  •      Платна реклама              

    Футбольный досуг и отдых популярен во многих городах. Киев и Москва особенно развиты в этом плане.

    У Східну Європу футбол почав проникати в другій половині XІХ століття як BestMasterиZация. Він приходив або через колоністів-іноземців, або завдяки тому, що місцева молодь, познайомившись із цією грою в інших країнах, впроваджувала її в себе.
    Територія сучасної України в той період була розбита між двома державами - Російською імперією і Австро-Угорщиною. Це й обумовило відособлений розвиток футболу в цих частинах.
    У східну (”російську”) частину футбол принесли в основному іноземні робітники - англійці (Одеса, Миколаїв), валлійці (Донбас) і чехи (Київ). У Буковину футбол принесли австрійці, у Галичину (або Східну Галичину) британці, а в Закарпатті грою захопилася місцева молодь, що вчилася в Будапешті і там познайомилася із цією грою.
    1878. Перша відома футбольна команда на території нинішньої України - “Одеський Британський Атлетичний Клуб” (ОБАК). Створена англійцями.
    1890. Перші відомості про футбол у Львові.
    1892. Перші відомі футбольні ігри у Львові.
    1893. Перші відомості про футбол в Ужгороді.
    1894. Перший міжміський матч у Львові. Львів - Краків - 1:0.
    1894 або 1895 або 1900. По деяким непідтвердженим даним, у Львові були видані перші футбольні правила українською мовою .
    1900. Перші відомості про футбольні ігри в Києві. Проведені іноземними робітниками - чехами.
    1901. Перший матч в Ужгороді. Ужгород - БАК (Угорщина) - 0:3.
    1901-1902. Англійські моряки принесли футбол у Миколаїв.
    1902. Перші відомості про футбол на Буковині. Створення Суспільства ужгородських футболістів.
    1903. Утворився перший львівський клуб - “Славія” (з 1904 - “Чорні”). Утворився також і перший буковинський клуб - ДФК, німецький по національному складі.
    1904. Утворився легендарний клуб КГС (Львів), що з 1907 став називатися - “Погонь”.
    1905. Відбувся перший чемпіонат Львова. Чемпіон - “Чорні”.
    1907. Утворилася перша українська національна команда при Українському Спортивному Гуртку у Львові - майбутня “Україна” (Львів).
    1908. Перша футбольна команда в Харкові. Відбувся перший чемпіонат Буковини. Чемпіон - ДФК.
    1909. Перше закордонне турне галицького клубу - “Чорні” (Львів) грав у Чехословаччині. Перші відомості про футбол у Донбасі - у Краматорську.
    1910. Перша футбольна команда в Юзівці (Донецьку). Заснована валлійськими службовцями.
    1911. По даним деяких джерел, утворення Галицького футбольного союзу та вступ його в Австрійський футбольний союз. Утворилися Одеські та Київські футбольні ліги, і пройшли перші чемпіонати міст (чемпіони відповідно - ОБАК та “Політехніки”). Перші відомості про футбол у Катеринославі (нині - Дніпропетровськ).
    1912. Утворився Всеросійський футбольний союз. З нинішніх українських міст у нього ввійшли: Київ, Одеса, Миколаїв, Севастополь, Харків та Юзівка (нині Донецьк). Перший чемпіонат Росії для команд міст. З українських міст брав участь тільки Харків. Утворилася Харківська ліга.
    1913. Одеса - чемпіон Російської імперії. Фінал: Одесса-Санкт-Петербург-4:2. Перший чемпіонат Галичини. “Погонь” (Львів) посіла третє місце. Утворилася футбольна ліга Донбасу. В Австрійський футбольний союз вступив клуб “Україна” (Львів).
    1914. УАЦ (Ужгород) став чемпіоном Північно-Східної Угорщини. Ліги українських міст утворили Південноросійський футбольний союз. Перший візит іноземної команди на українську землю - турне “Фенербахче” (Стамбул) в Одесі й Миколаєві. Перший міжнародний матч на українській землі. “Шереметьєвський гурток спорту” (Одеса) - “Фенербахче” - 2:1.
    1916. Утворення Кптеринославської футбольної ліги.
    1920. Утворення Львівського окружного футбольного союзу та Українського союзу змагань.
    1921. Перший чемпіонат УРСР. Чемпіон - Харків. Перший чемпіонат Польщі. Серед учасників (5 команд) львівська “Погонь” - 4-е місце. Перший чемпіонат Румунії. Брала участь “Полонія” (Чернівці).
    1922. Харків під прапором УРСР посів друге місце у відкритому чемпіонаті РСФСР. “Погонь” (Львів) стала чемпіоном Польщі. Перший матч для національних збірних на українській землі: 3 вересня в Чернівцях відбувся товариський матч Румунія-Польща-1:1.
    1923. Харків вдруге став чемпіоном УРСР. “Погонь” (Львів) другий раз стала чемпіоном Польщі. Перший матч національних збірних у Львові. Польща-Румунія-1:1.
    1924. У складі збірної Польщі на Олімпіаді в Амстердамі виступали львівські гравці В.Кухар і М.Батч. Польська команда зайняла 4-і місце. Перший чемпіонат СРСР закінчився перемогою української команди - Харкова, що обіграла у фіналі Петроград - 2:1. “Ян” (Чернівці) - півфіналіст чемпіонату Румунії. Харків знову виграв чемпіонат УРСР.
    1925-1926. Гоніння на “непролетарський вид спорту” футбол у СРСР.
    1925. “Погонь” (Львів) - втретє підряд чемпіон Польщі. “Ян” (Чернівці) - знову півфіналіст чемпіонату Румунії. Створено легендарний клуб “Русь” (Ужгород).
    1926. “Погонь” (Львів) у четвертий раз підряд стала чемпіоном Польщі. “Спарта” (Львів) - фіналіст Кубка Польщі. У Львові пройшов товариський матч Польща - Туреччина - 6:1.
    1927. Четверта перемога Харкова в чемпіонатах УРСР. Утворилася команда “Динамо” (Київ).
    1928. 2-й чемпіонат СРСР. Команда України (Харків) посіла друге місце.
    5-й чемпіонат УРСР знову виграв Харків.
    1929. “Драгош Воде” (Чернівці) - півфіналіст чемпіонату Румунії. В 6-й раз чемпіонат України виграв Харків.
    1930. Чернівецький футболіст А.Айзенбайсер-Ферару в складі збірної Румунії брав участь у чемпіонаті світу в Уругваї.
    1931. 3-й чемпіонат СРСР. Україна дійшла до півфіналу.
    1932. В 4-му чемпіонаті СРСР Донбас і Харків дійшли до півфіналу. “Погонь” (Львів) стала другим призером чемпіонату Польщі. “Маккабі” (Чернівці) - півфіналіст чемпіонату Румунії. Київ уперше виграв чемпіонат УРСР. Турне збірної Києва в Москву та дві перемоги над збірною столиці.
    1933. 5-й чемпіонат СРСР. Харків - 3-і місце, Київ - 4-е. “Погонь” (Львів) стала другим призером чемпіонату Польщі. “Русь” (Ужгород) - чемпіон Словаччини. Перша міжнародна гра збірної України на рівні збірних - проти Туреччини в Харкові - 3:2 на користь українців. Харків повернув собі звання чемпіона УРСР.
    1934. 8-й раз Харків виграв чемпіонат УРСР. У Львові пройшов товариський матч Польща - Румунія - 3:3. У Києві відбувся матч Україна - Туреччина - 4:3.
    1935. Чемпіоном України вперше став Дніпропетровськ. “Погонь” (Львів) стала другим призером чемпіонату Польщі. Турне збірної України по Франції. Перемога над однією із кращих французьких команд “Ред Стар” - 6:1.
    1936. Перший чемпіонат СРСР для клубів. У вищій лізі бере участь тільки “Динамо Київ” і стає віце-чемпіоном. Львів’яни С.Албанський і М.Матіас зайняли в складі збірної Польщі 4-і місце на Олімпіаді в Берліні. “Русь” (Ужгород) - чемпіон Словаччини. “Русь” стала першою в Європі командою, яка для виїздів на матчі почала користуватися літаками.
    1937. “Динамо” (Київ) зайняло 3-і місце в чемпіонаті СРСР. “Русь” (Ужгород) виступала у вищій чехословацькій лізі.
    1938. “Драгош Воде” (Чернівці) грала у вищій румунській лізі. Чернівецький футболіст Р.Садовський у складі збірної Румунії брав участь у чемпіонаті світу у Франції. У вищій лізі СРСР грало 6 українських команд - рекорд, що буде повторений, але ніколи не буде перевершений.
    1939. Анексія східної Польщі (Галичини та Волині), ліквідація традиційних львівських клубів, розстріл декількох львівських футболістів (Петра Гнура, Богдана Кузьму, Євстахія Тихолиза, популярного футболіста й тренера Дрогобича К.Кіцила).
    1941. 22 червня повинно було відбутися відкриття Республіканського стадіону в Києві, але в цей день почалася війна.
    1942. Утворення Української ліги в Галичині. Першим чемпіоном Галичини стала відроджена “Україна” (Львів). Серія матчів у Києві за участю українських команд “Старт” та “Рух”, а також команд німецьких, угорських і румунських армійських частин.
    1943. Чемпіоном Галичини стала “Скеля” (Стрий). Розстріл декількох гравців “Динамо” (Київ). Матчі у львівському гетто. Загибель гравців львівського єврейського клубу “Гасмонея”.
    1944. “Ватра” (Дрогобич) - чемпіон Галичини. Поновлення розіграшу Кубка СРСР.
    1945. Поновлення чемпіонатів
    СРСР.
     

    Форма входу






    Календар новин

    «  Квітень 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930

              Онлайн трансляції        





    Пошук





    Друзі сайту

    Попробовать досуг в москве должен каждый. Ведь, все знают что настоящий московский досуг очень интересен.
             Банери на наш сайт       





    Футбол Чернігівщини © 2024