Зважаючи на географічні та інші особливості, Чернігівщина має якнайактивніше долучитися до підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Якщо якісь об’єкти в області і не стануть тренувальною базою учасників фіналу, то найважливіші під’їзні шляхи для гостей із країн Балтії, Білорусі та Росії проходять саме через територію Чернігівщини.
Край цей, крім того, багатий непересічними історико-культурними пам’ятками, багато з яких – ще домонгольського періоду. Природно, в обслуговуючому комплексі «Євро-2012» туристична складова буде присутня обов’язково. Цим і повинні ми скористатися повною мірою. Нам справді є що показати гостям. Але до ладу зготоване пращурами треба ще й зуміти подати сучасникам.
Події, що має відбутися в Україні у 2012 році та завданням котрі належить вирішити чернігівчанам з цього приводу, минулої середи було присвячено брифінг заступника голови, керівника апарату облдержадміністрації Володимира Приходька.
Як відомо, розпорядженням голови облдержадміністрації на початку березня ц.р. створено організаційний комітет по підготовці та проведенню в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, який очолив голова облдержадміністрації, розроблено план першочергових заходів, котрі належить вирішити в нинішньому році і на період до чемпіонату.
Визначено й опрацьовано з галузевими міністерствами перелік основних об’єктів, які підлягають будівництву, реконструкції, відновленню та порядок виконання заходів щодо будівельних та ремонтних робіт, у тому числі виготовлення передпроектних пропозицій і проведення пошукових робіт, оформлення проектів відведення земельних ділянок і підготовка тендерної документації, розробка привабливих пропозицій для інвесторів, виготовлення обласної карти основних об’єктів, які підлягають будівництву та реконструкції.
Планом передбачено, зокрема, реконструкцію центрального стадіону імені Ю.О.Гагаріна та модернізацію футбольної інфраструктури в Чернігові. Крім того, передбачається реконструкція стадіонів у Бобровиці, Козельці та Острі, ремонт готелю бази олімпійської підготовки СДЮШОЗ із лижного спорту в обласному центрі, ремонт, будівництво та реконструкція за європейськими стандартами автомобільних доріг загального користування, діючих готелів в області, проведення реставраційних та ремонтних робіт споруд театрів, музеїв, національних заповідних парків культури та відпочинку, зокрема, Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» та Державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Щоб забезпечити належний рівень організації та координації у вирішенні серйозних питань підготовки до «Євро-2012», буде збільшено штатну чисельність деяких структурних підрозділів, котрі безпосередньо цим займатимуться, зокрема, обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Кошти для впорядкування доріг Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, Сосниця – Грем’яч, Городня – Сеньківка мають бути виділені з державного бюджету. Але основне фінансове навантаження ляже на кошти спонсорів і місцеві бюджети. В загальному обсязі, за словами Володимира Приходька, вони займатимуть понад дві третини.
Володимир Валентинович відповів на запитання журналістів, зокрема, щодо реконструкції стадіону імені Ю.О.Гагаріна в обласному центрі та інші. Пропозиція щодо стадіону – 50 відсотків витрат бере на себе держава, 50 – з місцевих ресурсів.
Обсяг робіт передбачається солідний. Відповідальність – висока. І часу, зважаючи на масштаб, не так уже й багато. «Євро-2012» – не тільки престиж, не лише наш імідж, а й здатність спільно вирішувати серйозні завдання навіть за умов перманентних політичних чвар.
|