""  


Неділя, 28.04.2024, 20:09

Вітаю Вас Кузміч | RSS



Ласкаво просимо на сайт "Футбол на Чернігівщині!Сайт розкаже вам,про футбол нашого регіону...

Меню сайту





Випадкове фото 




Наше опитування

Як Вам новий дизайн сайту?
Всього відповідей: 369

  • Обговорити на форумі

  •      Платна реклама              






    Погода


    Головна » 2008 » Жовтень » 13 » Геннадій Прокопович: «Чернігівщині є чим пишатися»
    Геннадій Прокопович: «Чернігівщині є чим пишатися»
    20:14
     

    У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Чернігівської регіональної федерації футболу (ЧРФФ) Геннадієм Прокоповичем.

     

    − Геннадію Володимировичу, півроку тому ви очолили обласну федерацію. Встигли за цей час сформувати уяву про те, яким наразі є футбольне господарство Чернігівщини?

    − На тлі економічно міцних регіонів нам значно складніше. Раніше тут пріоритетними були сільськогосподарські напрямки − область недаремно називали «картопляним Донбасом», потужні підприємства міст працювали на військово-промисловий комплекс. За рахунок колгоспів і заводів утримувалося понад трьох сотень команд, мало не кожне село чи колгосп вважали за честь брати участь у різноманітних футбольних турнірах і змаганнях. Зрозуміло, що внаслідок економічних негараздів більшість аматорських футбольних колективів зникли, а в обласному центрі не залишилося жодного. Два роки тому у вищій лізі першості області змагалося лише шість команд, плюс одна − з Київщини. Команда майстрів чернігівської «Десни» перебувала у другій лізі й мала значну заборгованість гравцям по зарплаті.

     

    Але ситуація змінюється на краще. На футбольній карті країни Чернігівщина представлена як на професіональному, так і на аматорському рівнях. Ми маємо три клуби у першій та другій лігах, чотири команди − у Всеукраїнських аматорських змаганнях. А Чернігівський міський голова Олександр Соколов став одним із найрезультативніших нападаючих на чемпіонаті Європи серед команд мерів, де збірна України здобула бронзові медалі.

     

    У свою чергу ЧРФФ, проводить регулярні змагання на обласному рівні − у вищій та першій лігах, розіграші Кубку та Суперкубку Чернігівщини, юнацькі першості. Взимку проводиться першість області з міні-футболу, традиційним став міжнародний турнір пам’яті президента обласної федерації Вадима Третякова, кубок серед ветеранів та змагання на призи «Шкіряного м’яча».

     

    У цьому сезоні, за значної допомоги президента ПФК «Десна-партнер» Олексія Савченка, який виділив командам 100 тисяч гривень, розширено коло учасників вищої ліги області, а у другій лізі чемпіонату України змагається «Десна-2», яка є своєрідним дублем для головної команди.

     

    − Тобто позитивна динаміка є. Скільки приблизно людей сьогодні активно займається футболом?

    − Згідно статистичних даних, постійно займається футболом майже десять тисяч осіб різного віку та професій. В області діють п’ять СДЮШОР з футболу, функціонує 29 стадіонів, збільшується кількість футбольних майданчиків зі штучним покриттям (їх уже 18). Але проблем із футбольними спорудами вистачає. Потребує значних капіталовкладень головна спортивна арена області − Чернігівський стадіон імені Гагаріна, де лише на західній трибуні встановлені пластикові сидіння, футбольне поле вимагає омолодження. Потрібно футбол розвивати на державному рівні і в цьому, я думаю, допоможе підготовка і проведення Євро-2012.

     

    Зважаючи на географічні та інші особливості, Чернігівщина має якнайактивніше долучитися до підготовки цього футбольного форуму. Якщо окремі об’єкти в області й не стануть тренувальною базою учасників фіналу, то найважливіші під’їзні шляхи для гостей із країн Балтії, Білорусі та Росії пройдуть саме через територію нашої області.

     

    Край наш, крім того, багатий непересічними історико-культурними пам’ятками, багато з яких − ще домонгольського періоду. Природно, в обслуговуючому комплексі «Євро-2012» туристична складова буде присутня обов’язково. Цим і повинні ми скористатися повною мірою. Нам справді є що показати гостям.

     

     − Повернемося до нинішніх справ обласної федерації. За рахунок чого забезпечується її діяльність?

    − Національна футбольна федерація та  відділ із питань фізкультури і спорту облдержадміністрації надають нам фінансову допомогу. Разом із внесками спонсорів та клубів ці кошти йдуть на підтримання футбольного господарства Чернігівщини. Приємно, що в цьому році обласна федерація вперше справила новосілля: на стадіоні імені Гагаріна у нас є власне приміщення, в якому створені всі умови для повноцінної роботи. Є комп’ютерна техніка, зв'язок, Інтернет, авто, надане ФФУ…

     

    − Це додає оптимізму і, мабуть, зменшує кількість проблем?

    − Якби ж так! На жаль, їх не меншає. У районних центрах бракує арбітрів регіонального рівня, лише у половині районів створені і юридично зареєстровані відповідні осередки федерації футболу, а найактуальнішою проблемою для нас є недостатня кількість добротних стадіонів, полів для гри дитячо-юнацьких команд, а також їхнього фінансування.

     

    − Чи існує програма розвитку футболу в області?

    − Свого часу керівництво федерації розробило комплексну програму розвитку футболу на Чернігівщині. Її було схвалено у головному спортивному відомстві і три роки тому передано для затвердження до облдержадміністрації. На цьому вся програма і вичерпалася. Таке ставлення влади на місцях аж ніяк не сприяє подальшому розвитку футболу.

     

    − А наскільки великий інтерес до народної гри на Чернігівщині?

    − Інтерес вболівальників багато в чому залежить від якості гри та результатів команд. У минулому чемпіонаті матчі чернігівської «Десни» в першій лізі збирали до 10 тисяч вболівальників − арена імені Гагаріна збирала одну з наймасовіших аудиторій в Україні. Чернігівського глядача відзначили міжнародні експерти після матчу національних жіночих збірних України й Данії. На стадіоні під час матчів озвучується найрізноманітніша футбольна інформація, від новин зі змагань аматорських і студентських команд − до збірних України.

     

    Але у футбольній пропаганді є ряд аспектів, які кардинально відрізняються один від одного. Якщо в ЗМІ про чернігівську «Десну» пишуть  багато і різноманітно, то про жіночу «Легенду» − дуже мало. Хоча футбольній тематиці в обласних та районних ЗМІ приділяється більше місця та уваги, ніж іншим видам спорту.

     

    Прикро констатувати, але чернігівських журналістів, які пишуть на спортивно-футбольну тематику, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Документально в області засновано регіональний осередок спортивних журналістів України, обрано голову, але в житті та пресі діяльність цієї громадської структури − відсутня. У районах Чернігівщини футбольна тематика і проблематика висвітлюється вкрай мало і не систематично.

     

    В обласній державній телерадіокомпанії «Сівер-центр» немає ані теле-, ані радіо-футбольних програм. На телебаченні лише зрідка звучать інформації та репортажі з футбольних полів.

     

    Міська ТРК «Новий Чернігів» щотижня готує до ефіру програму «Стадіон». А кабельна приватна ТРК «Дитинець» з початку футбольного сезону інформує про футбольні події у першій вітчизняній лізі та зрідка − про першість області й змагання жіночих команд.  А ось тема дитячого і юнацького футболу протягом багатьох сезонів практично відсутня в ЗМІ області. Тут варто здійснити кардинальні зміни.

     

    У найбільш тиражній обласній молодіжній газеті «Гарт» футбольній тематиці відводиться мінімальна газетна площа, а у популярному тижневику «Вісник Ч» тема футболу взагалі відсутня, бо редактору потрібні сенсації, скандали.

     

    Раніше найповніше висвітлювала футбольну тематику газета «Гол», яка взимку виходила щомісяця, а з початком футбольного сезону − двічі на місяць. Але коли змінився засновник і видавець газети, а саме − ТОВ «ПФК «Десна-Партнер», газета «Гол» із політичних міркувань припинила існування. І тепер керівництво клубу випускає безкоштовну газету «За Чернігів», де з восьми сторінок футболу виділяється одна.

     

    − Але попри всі проблеми, вам є чим пишатися. Скажімо, чернігівський жіночий футбол − один з наймасовіших в Україні.

    − Дійсно, за досить обмеженого фінансування чернігівська «Легенда» є багаторазовим чемпіоном і призером, володарем Кубка України. Чимало чернігівчанок з успіхом захищають кольори провідних клубів за кордоном. Основу нашої збірної, яка пробилася до плів-офф Євро-2009, складають колишні й нинішні гравці «Легенди». Останнім часом з’явився ще кілька приводів для радощів. По-перше, вихованець чернігівського футболу Сергій Вакуленко у складі футбольної збірної України став чемпіоном Паралімпійських ігор у Пекіні та бронзові. По-друге, команда «Єдність-2» з невеличкого села Плиски Борзнянського району завоювала «бронзу» аматорської першості і продовжують боротьбу за аматорський Кубок України.

     
    Категорія: Чемпіонат області | Переглядів: 1037 | Додав: football-cn | Рейтинг: 5.0/1 |
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]



    Форма входу






    Календар новин

    «  Жовтень 2008  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031

              Онлайн трансляції        





    Пошук


     Сьогодні на сайт заходили    





    Друзі сайту


             Банери на наш сайт       






    Статистика



    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0


    Copyright MyCorp © 2024